Bacak İnceltmenin Yolları

Bacaklarınızı inceltmeniz çok kolay, aşağıda vereceğimiz egzersizler sayesinde istediğiniz  inceliği kısa sürede yakalayabileceksiniz. Bacak inceltmenin yolları hakkında birçok bilgi paylaşımı yapılıyor fakat kesin sonuç istiyorsanız bu hareketleri denemeniz de fayda var. Aşağı da belirttiğim programı haftada ortalama 4,5 gün uygulamanız gerekiyor. Bu program sizi fazla yormayacaktır. Ortalama 1 ay gibi bir sürenin sonunda bacaklarınızda ki değişimi farkedebilirsiniz.

 

İlk bacak inceltme hareketi

Bacak inceltmenin yolları 1

 

Bu hareket ilk yapışta sizi zorlayabilir fakat pes etmeyin. Kısa sürede alışacağınıza eminim. Bacaklarınızı inceltmenin yolları nı arıyorsanız bu hareketleri yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın 🙂

İlk olarak bu harekette dikkat etmeniz gereken bacaklarınızı omuz genişliğinde açmalısınız ve sağ ayağınız sağ tarafa, sol ayağınız sol tarafa bakmalı. Duruşunuzu bozmadan dizlerini hafifçe kırın çömelir gibi (sandalyeye oturma pozisyonu) geriye doğru eğilip tekrar kalkın. Eğik vaziyette en az 1 saniye durun ve her gün bu süreyi uzatmaya çalışmanız yararınıza olacağını unutmayın. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

 

İkinci bacak inceltme hareketi

Bacak inceltmenin yolları 2

İkinci hareketimiz de ise bacaklarınızı birbirine yapıştırın ve parmak uçlarınız üstünde durarak yukarı doğru çekin kendinizi. Birkaç saniye parmak uçlarınızın üstünde durmaya çalışın. Bacaklarınız da ki kasların gerildiğini hissedeceksiniz. Bu incelmeye başladığının kanıtı olduğunu unutmayın 🙂  Hareketin devamın da ise birinci harekette olduğu gibi parmak uçlarınız da durarak çömelin ve en az 2,3 saniye böyle bekleyin. Bu hareketi ortalama 15 kez tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

 

Üçüncü bacak inceltme hareketi

Bacak inceltmenin yolları 3

Bu hareketimiz de ise bir adet futbol topu gibi bir top’a ihtiyacınız olacak. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Parmak uçlarınız (ayak) karşıya bakacak şekilde düz olmalı. Bacaklarınızın arasına topu koyun (Diz kapağınızın tam üstüne).  Yavaş bir şekilde çömelin ve topu düşürmeden  en az 2 saniye eğilmiş bir şekilde bekleyin ve hareketi 15 kez tekrarlayın. Bu harekette ilk günlerde zorlanabilirsiniz fakat zamanla alışacaksınız.

 

Dördüncü bacak inceltme hareketi

Bacak inceltmenin yolları 4

Bu hareketimiz de bacaklarımızı omuz genişliğinde açıyoruz ve parmak uçlarımız (ayak) hafifçe paralel şekilde dışa doğru bakıyor. Elinize en fazla 5 kg ağırlığında (İlk hafta 2 kg) dambıl veya ona eş değer bir ağırlık alın. Yavaşça aşağı doğru eğilin. Eğildiğiniz de en az 2,3 saniye bekleyin ve hareketi 10 ar kez tekrarlayın.

 

Beşinci ve son bacak inceltme hareketi

Bacak inceltmenin yolları 5

Son olarak bu hareketimiz de biraz dikkatli olmamız gerekiyor. Düz bir zemine uzanalım ve bacaklarımızı kıralım. Ayak parmak uçlarınızın yere değdiğinden emin olun. Ve bacağınızın arasına bir top koyun. Bu topu bacaklarınızı acıtmayacak şekilde ortalama 30-60 saniye arasında sıkın ve bu hareketi 20 kez tekrarlayın. Bacaklarınızı acıtmamaya dikkat edin güzel bir görünüm istiyorsanız bacaklarınızı zedelememelisiniz.

 

Bacaklarınızı inceltmenin yolları nın çok kolay olduğunu gördüğünüze göre bu programı uygulamak için 1 gün daha ertelemeyin. Biran önce formunuza kavuşup bu yazı beklediğinizden daha mutlu geçirin. Göbek eritme hareketleri ve kalça eritme yöntemleri adlı makalelerimizi de inceleyerek fiziğinizi çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir