Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritme hareketleri

Göbeğinizden hızlıca kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz ? Hafta’nın 5 günü bu hareketleri düzenli yaparak göbeğinizden kısa sonunda kurtulabilirsiniz. Tabi sadece bu hareketleri yapmak yetmeyecek aynı zamanda beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğini unutmayın. Bu makalemizde Göbek eritme hareketleri hakkında size günlük bir program sunuyoruz. Bu programı denedikten sonra vücudunuzda ki değişimden yorumlar da bizlere bahsetmeyi unutmayın 🙂

 

Göbek eritme hareketleri esneme
1 – Esneme hareketi

İlk olarak ” esneme ” hareketi ile başlıyoruz. Düz bir zemine oturarak bacaklarımızı iki yana doğru açıyoruz. Önce  sol bacağınıza doğru eğilin (kapanın). Eğilirken biraz kendinizi zorlamanız gerekebilir. Biraz canınızın yanması normaldir çok aldırış etmemeye çalışmanız tavsiyemizdir. İki tarafa da 10 ar defa eğildikten sonra iki bacağınızı da elinizle tutup öne doğru eğilin (kapanın) bu hareketi de 10 defa yaptıktan sonra      diğer adıma geçebilirsiniz.

 

Göbek eritme hareketleri plank
2 – Plank hareketi

İkinci hareketimiz olan ” Plank ” hareketi, biraz sizi zorlayabilecek bir harekettir dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. İlk olarak resimde ki gibi yere uzanın ve olabildiğince uzun süre durmaya çalışın ortalama 30 – 35 saniye durmanız başlangıç için yeterlidir. İlerleyen zamanlarda bu süreyi 1 dakikaya ve biraz daha üstüne çıkarmanız gerecektir. Kendinizi fazla yormadan 3 er defa tekrarlayın fakat vücudunuzun soğumaması için 15′ den fazla tekrarlar arasında dinlenmemenizi tavsiye ederiz.

 

Göbek eritme hareketleri yarım şınav
3 – Yarım şınav hareketi

3. Hareketimiz ” Yarım şınav ” bu hareket sizi fazla yormayacaktır. Başlangıç için normal şınav çekemeyen arkadaşlar için bu hareketi tavsiye ediyoruz. Dikkat etmeniz gereken konu dizlerinizin üstünde durmalısınız. Resim de gördüğünüz şekilde hareketi 15 defa 3 kez tekrarlayarak tamamlayabilirsiniz ( Vücudunuz alıştıktan sonra normal şınav çekmeniz size + sağlayacaktır ).

 

Göbek eritme hareketleri yana eğilme
4 – Yana eğilme hareketi

4.  Hareketimiz “Yana eğilme” bu hareket karın kaslarınız için birebir etkili bir harekettir. Dikkatle yapmanız size ciddi bir fayda sağlayacaktır. Resim de gördüğünüz şekilde düz bir zemine oturun kolunuzun birini kaldırın ve kaldırdığınız kolu ters yöne doğru eğin. Daha sonrasında aynı işlemi diğer kolunuz ile de yapın. Bu şekilde 30 ar defa 3 kez tekrar edin. Bu işlem sizi biraz yorabilir fakat gerçekten faydasını göreceksiniz.

 

Göbek eritme hareketleri v duruşu
5 – “V” duruşu hareketi

Filmlerde görmeye alışkın olduğumu bu hareket ” V duruşu ” hareketidir. Bu harekette önemli olan resim de ki pozisyonda durabilmektir. Tüm ağırlığınız sadece kalçanız da olması gerekiyor. Ortalama 1 dakika kadar durmaya çalışın fakat her geçen gün bu süreyi 5 saniye , 10 saniye olarak uzatmaya çalışın.

 

 

Göbek eritme hareketleri karın kaldırma
6 – Karın kaldırma hareketi

Bu hareketimiz ” Karın kaldırma ” hareketi olarak bilinmektedir. Bacaklarınızı dizlerinizden eğerek ayaklarınız tam olarak yere basın. Dikkat edin parmak uçlarınız havada kalmasın. Kollarınızda aynı hareket ile yere değeceği pozisyonda uzatın. Daha sonrasında kalçanızı ortalama 10 cm yukarı kaldırarak 15-20 saniye bekleyerek 3 kez tekrarlayın.

 

 

Göbek eritme hareketleri mizden bir sonuç almak istiyorsanız. En az 1 ay boyunca düzenli bir saat belirleyip tekrar etmeniz gerekmektedir.  Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için her sabah düzenli zayıflama hareketleri ile ilgili paylaştığımız makaleyi inceleyebilirsiniz. Fakat bölgesel zayıflamak istiyorsanız kalça eritme yöntemleri adlı makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Göbek eritme hareketleri ni denedikten sonra sonuçlarını bizimle paylaşmanız dileğiyle..

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir